18 Mart Çanakkale Zaferinin 102 . Yıl Dönümü ve Şehitleri Anma Programı Yapıldı
 
 
 
Kurtuluş Savaşının simgesi olan Çanakkale Zaferinin 102. Yıldönümü tüm yurtta olduğu gibi ilçemizde de kutlandı. Kutlama Acıpayam Şehitliğinde Saygı Duruşu, İstiklal Marşının okunması, Kaymakamlık ve Belediye Başkanlığı çelenklerinin Atatürk anıtına konulmasıyla başladı.
 
Şehitliğe çelenklerin konulmasının  ardından şehitlerimiz için saygı duruşu, saygı atışı akabinde İstiklal Marşı söylendikten sonra Kur´an-ı Kerim okundu.
 
Çelenk koyma merasiminin ardından Acıpayam Anadolu İmam Hatip Lisesi öğretmen ve öğrencileri tarafından 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü onuruna hazırlanan programa geçildi. 
 
Programa Kaymakamımız Sayın Ali Şanlıer,  Belediye Başkanı Hulusi Şevkan, Jandarma Binbaşı İsmail Güdül, Askerlik Şubesi Başkanı Ömer Uludağ, İlçe Emniyet Müdürü Zafer Dağ, Yüksekokul Müdürü Prof.Dr. Hüseyin Turgut, İlçe Milli Eğitim Müdürü Talat Tokyay, siyasi partilerin temsilcileri, daire ve kurum amirleri, şehit aileleri, gaziler,  sivil toplum kuruluşları temsilcileri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.
 
Anma programı etkinlikleri Talip Özkan Konferans Salonunda Acıpayam Anadolu İmam Hatip Lisesi  öğretmen ve öğrencilerinin hazırladığı programla devam etti. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının ardından, günün anlam ve önemini belirten konuşmalar yapıldı.
 
Günün anlam ve önemine dair konuşmalara müteakip öğrenciler hazırladığı  Şiirler, Oratoryo gösterisi sunuldu.